Translate

piątek, 14 lutego 2014

Bóle stawów

Prawdopodobnie wiele osób wie co to jest ból stawów, ostatnio prowadzona jest kampania dla seniorów " Rozruszaj stawy", ale zapewne większość ludzi w każdym wieku cierpiała z powodu bólu stawów. Przyczyny bólu stawów bywają bardzo różne, począwszy od przemęczenia, przeciążenia, kontuzji czy naciągnięcia mięśni aż po tak poważne choroby jak: artretyzm, gościec i reumatyzm. Bóle stawów często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Lekarze najczęściej przepisują tabletki i żele czy maści przeciwbólowe , które owszem załatwiają sprawę ale na krótko, gdy lek przestaje działać ból zaczyna się nasilać. Ja radzę spróbować starego sposobu, który pomógł już niejednokrotnie mojej rodzinie.
Sposób 1:
Umyty liść białej kapusty pobić tłuczkiem do mięsa i przyłożyć do bolącego miejsca, można je owinąć bandażem. Zmieniać kilka razy dziennie.
Sposób 2:
Cebulę utrzeć na drobnej tarce, nałożyć na chusteczkę, przyłożyć do bolącego miejsca i owinąć bandażem.
Sposób 3:
Korzeń chrzanu umyć i przepuścić przez sokowirówkę, wymieszać masę z sokiem, nałożyć na gazę i i przyłożyć do chorego miejsca na maksymalnie 3 minuty. Okład usunąć i skórę wytrzeć do sucha.
Mój apel jest taki próbujmy najpierw domowe sposoby a dopiero jeśli to nie pomaga to sięgajmy po leki, które mają niestety dużo skutków ubocznych.
Taki przykład: moja córka dostała tabletki i żel do smarowania na bolące kolano, niestety nie pomagało, więc przypomniało nam się, że kiedyś babcia mówiła o okładach z kapusty i pomogło od tego czasu u nas ten sposób jest nr 1.>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz