Translate

wtorek, 28 stycznia 2014

Zapalenie gardła i angina.

Bardzo nie lubię oglądać reklam, ale tak się jakoś ostatnio złożyło, że kilka razy pod rząd miałam okazję je zobaczyć, no i niestety zobaczyłam reklamy samych leków. Tabletki na odporność, syropy na kaszel itd. można wymieniać bez końca. Dodatkowo niedawno czytając gdzieś wyniki badań dotyczące spożywania leków przez Polaków to statystyki są przerażające. Moim zdaniem bardzo ważne jest dbanie o swoje zdrowie na co dzień, niestety większość ludzi twierdzi że nie ma na to czasu, ale z moich obserwacji wynika, że powoli stan ten ulega zmianie coraz więcej osób zwraca uwagę na swoją dietę, zaczynają ćwiczyć, no ale niestety wystarczy zwykłe przeziębienie czy ból głowy i już sięgają po tabletki. Na dodatek mało kto czyta ulotki i wie jak dużo skutków ubocznych mają nawet niewinne tabletki przeciwbólowe, które tak chętnie są zażywane.
Dziś chciałabym powiedzieć czego używa się na zapalenie gardła czy nawet na anginę ropną. Oczywiście to co piszę na moim blogu chciałabym aby nie zastępowało porady lekarskiej w niektórych przypadkach jest to nieuniknione, ale czasem na przykład w sobotę po południu lub wieczorem zaczyna boleć nas gardło i co robi większość osób - oczywiście sięga po tabletki, a jest ich tyle że aż trudno wybrać, które będą dla nas dobre?
Dlaczego zatem nie sięgnąć najpierw po mleko z masłem i miodem, lub też mleko z czosnkiem? Czosnek od wieków jest znany jako naturalny antybiotyk. Na początku gdy zaczyna boleć mnie gardło, zaczyna robić się stan zapalny to płukam gardło letnią wodą z łyżeczką soli po kilka razy dziennie, często jeśli jest to początek stanu zapalnego to pomaga ale zdarza się niestety, że nie pomoże i gardło aż pali to najlepszym sposobem jest włożyć ząbek czosnku  do gazy i przez tę gazę go przeżuwać, jest to dość trudne dla wielu osób, ale wiem że jak już nic nie pomaga, to warto spróbować. Nie radziłabym jednak dawać małym dzieciom gdyż czosnek jest bardzo ostry sam w sobie. Ale warto czasem profilaktycznie dzieciom robić tosty z czosnkiem wtedy łatwiej jest dzieciom go zjeść a właściwości, które wcześniej opisałam nie są jedynymi, można tu jeszcze dodać że u dzieci często pojawiają się owsiki więc takie tosty mogą być dobrym wspomagaczem leczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz