Translate

wtorek, 25 lutego 2014

Bolesne miesiączkowanie

Bolesne miesiączkowanie to niestety zmora szczególnie młodych kobiet, ale nie tylko. Niestety nie ma możliwości aby każdego miesiąca iść na l-4 czy po prostu nie wypełniać swoich obowiązków, więc trzeba sobie jakoś radzić. Bardzo wiele kobiet sięga szybko po tabletki, bo przecież ból nie daje nam normalnie funkcjonować. Ja zamiast tego proponuję przynajmniej spróbować pewnych zabiegów, które nie obciążają naszej wątroby czy też innych narządów na które niestety mają wpływ tabletki.
Zatem proponuje kilka rzeczy może akurat coś z tego pomoże właśnie Tobie. Warto również zasięgnąć porady lekarza, gdyż powodem bolesnego miesiączkowania mogą być stany zapalne przydatków, niedorozwój i zmiany położenia macicy oraz jej wady, oraz endometrioza.
Jeśli jednak jesteśmy zdrowi to spróbujmy naturalnych środków:

  • Nacieranie 2 - 3 razy dziennie podbrzusza olejkami: bergamotkowym, rumiankowym,kolendrowym.
  • 3 krople olejku majerankowego, i po 1 kropli olejku rumiankowego, geraniowego dodać do 1 litra zimnej wody. Zanurzyć bawełnianą szmatkę i tak aby nie ociekała połóż okład na 20 minut na podbrzusze
  • 3 łyżeczki najlepiej świeżej lub suszonej mięty zalać wrzątkiem i odstawić pod przykryciem na 5 minut, po czym pić małymi łykami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz