Translate

niedziela, 23 lutego 2014

jak leczyć kamicę dróg moczowych?


Kamica dróg moczowych polega na samoistnym narastaniu w nerkach, pęcherzu moczowym i moczowodach złogów mineralnych, które zakłócają prawidłowe funkcjonowanie nerek i układu krwionośnego, głównie z powodu nadciśnienia gdyż nerki pełnią także funkcje regulujące ciśnienie tętnicze krwi. Objawami kamicy dróg moczowych są najczęściej: częste oddawanie moczu, parcie na mocz, bóle  i pieczenie przy oddawaniu moczu, bóle w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, a także bóle schodzące w dół brzucha. Aby nie dopuścić do powstawania kamieni lub przyspieszyć jego wydalenie gdy jest jeszcze niewielki powinniśmy pić duże ilości płynów, w tym przede wszystkim leczniczej wody "Jan" z Krynicy, a także stosować gorące kąpiele.
  • Do leczenia naturalnego zaliczymy picie odwaru z obierek ziemniaczanych. W tym celu należy: ziemniaki dobrze umyć pod bieżącą wodą, obrać ze skóry i gotować w dużej ilości wody tak aby uzyskać co najmniej 2 szklanki odwaru. Pić ciepły odwar 2 razy dziennie przed posiłkami .przez 3 tygodnie. 
  • Do szklanki wbić żółtko dodać łyżeczkę cukrui ucierając dodać łyżeczkę koniaku i łyżeczkę soku z cytryny. Pod koniec ucierania stopniowo dodawać 150 ml oliwy z oliwek. Po dokładnym utarciu pić małymi łykami przez około pół godziny. Później na 1 do 2 godzin położyć się na prawym boku. Piasek i małe kamienie powinny zostać wydalone przez organizm prawie bezboleśnie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz