Translate

wtorek, 27 stycznia 2015

6 porad: Jak dbać o paznokcie?

Paznokcie to niewątpliwie wizytówka naszych rąk. Zadbane i czyste przyciągają wzrok innych. Niestety prace które wykonujemy, woda i detergenty powodują że nasze dłonie nie zawsze wyglądają tak jakbyśmy tego chciały. Przede wszystkim aby nasze paznokcie wyglądały pięknie powinniśmy używać do wszelkich prac domowych - gumowe rękawiczki, niestety mało kto ma nawyk ich używania często słyszymy że to niewygodne. Potem dłonie są wysuszone a paznokcie łamliwe. Cóż zatem możemy zrobić? Podpowiem kilka sposobów dzięki którym nasze paznokcie znowu odzyskają swój urok.

  1. Dla wzmocnienia paznokci polecam następującą kurację: Do jednej miseczki wlej podgrzaną oliwę a do drugiej schłodzony jogurt naturalny. Zanurzaj palce na kilka minut najpierw w oleju a następnie w jogurcie. Taki zabieg wykonujemy przeciętnie trzy razy w tygodniu.

  2. Aby wygładzić paznokcie należy ugotować ziemniaki w mundurkach. Ziemniaki wyjąć a w letnim wywarze moczymy przez kilka minut paznokcie. Następnie dokładnie wycieramy paznokcie i wcieramy w nie niewielką ilość tłustego odżywczego kremu.

  3. Aby zapobiec łamaniu się paznokci wyciskamy do miseczki sok z jednej cytryny i wlewamy do niej kilka kropli oliwy z oliwek. Dokładnie wymieszać i zanurzyć paznokcie na około trzy minuty. Następnie pozostałą skórką z cytryny  nacieramy paznokcie. Myjemy dłonie przegotowaną, letnią wodą i wycieramy do sucha. Zabieg powtarzamy dwa, trzy razy w tygodniu.

  4. Aby pobudzić krążenie krwi, co wpłynie na szybszy porost paznokci należy przynajmniej raz w tygodniu zafundować swoim paznokciom masaż specjalnym pilnikiem lub po prostu wypolerować płytki szmatką z irchy.
  5. Na łamiące paznokcie należy przez co najmniej dwa tygodnie nacierać płytki paznokci przekrojona na pół cebulą a następnie dobrze umyć dłonie i natrzeć nawilżającym kremem.
  6. Ostatnim punktem jest odpowiednia dieta, w której nie może zabraknąć takich witamin jak: A, B, E oraz  następujących minerałów: cynk, magnez, krzem i wapń oraz lecytyna. Aby paznokcie się nie łamały, nie rozdwajały i nabrały blasku dobrze zastosować następującą dietę: Śniadanie: płatki zbożowe z mlekiem, oraz kromka pełnoziarnistego chleba z kiełkami pszenicy. Obiad: sałatka ze świeżych warzyw m.in. buraki, włoska kapusta, natka pietruszki. Kolacja: Kilka migdałów i kubek kakao.
Sprawdźcie sami. A jeśli macie jakieś swoje wypróbowane sposoby na piękne paznokcie to piszcie.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz