Translate

niedziela, 22 lutego 2015

Domowe sposoby na piękne dłonie

Każdy chciałby mieć piękne i zadbane dłonie, niestety często po zimie nasze dłonie pozostawiają wiele do życzenia. Są szare, często suche. Co zatem możemy zrobić aby znowu nabrały blasku?
Poniżej przedstawiam kilka sposobów na piękne dłonie:
  • Aby wygładzić i odżywić dłonie należy ugotować dwa obrane ziemniaki pognieść je i dodać łyżkę wywaru z tychże ziemniaków, łyżkę oliwy z oliwek oraz łyżkę gliceryny. Składniki dokładnie mieszamy tak aby powstała gęsta masa o jednolitej konsystencji. Maseczkę taką wcieramy w dłonie i zakładamy na 15 minut bawełniane rękawiczki. Na koniec należy dobrze umyć ręce.
  • Na wilgotne dłonie najlepiej działa wywar z szałwii. Garść najlepiej świeżych ziół zalać dwiema szklankami wrzątku i naparzać pod przykryciem przez około 10 minut. Odczekać aż płyn przestygnie, przecedzić i moczyć dłonie przez około 15 minut. Gdy zabieg ten będziemy wykonywać codziennie to po tygodniu powinny być widoczne efekty.
  • Miąższ z awokado dobrze rozdrobnić wymieszać z łyżeczką soku z cytryny oraz żółtkiem jaja. Maseczkę nałożyć na umyte dłonie i owinąć na około 30 minut folią spożywczą. Następnie dokładnie umyć ręce w przegotowanej letniej wodzie.  Na dobrze osuszone dłonie nakładamy krem nawilżający. Maseczka ta powoduje że nasze dłonie staną się aksamitne.
  • Aby nasze dłonie były aksamitne możemy również zastosować wyciśnięty sok z pomarańczy wymieszany z taką samą ilością olejku migdałowego do pieczenia. Dłonie i paznokcie smarujemy okrężnymi ruchami co najmniej  trzy razy w tygodniu.
zBLOGowani.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz